MÓJ MAGICZNY OGRÓD

W dniu 19 października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu wzięły wzięły udział w  realizacji projektu „Mój Magiczny Ogród”. Z tej okazji zorganizowana została wycieczka do Nadleśnictwa w Jugowie, w której udział wzięły klasy V, VI, VII.

Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej , oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew, roślin oraz zwierząt występujących w polskich lasach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej, dzięki czemu dowiedziały się:

•   czym różni się drzewo od drewna,
  •   gdzie leży nadleśnictwo Jugów,
  •   jakie zasady obowiązują w lesie,
  •   jakie rzeczy robi się z drewna

Pan leśniczy opowiadał dzieciom o atrakcjach naszego regionu, gdzie warto wybrać się z bliskimi na wycieczke. Nie zabrakło również pytań , na które odpowiadali uczniowie.

Następną atrakcją wycieczki był spacer do szkółki leśnej, w której dzieci dowiedziały się , że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły umażyć sobie kiełbaski  na grillu.

To był bardzo miło spędzony czas !!!!!