29 wrzesień - 6 październik - TYDZIEŃ WYBORCZY

Wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedził Tydzień Wyborczy. Opiekunowie Samorządu podczas piątkowego apelu przypomnieli jakie cechy powinien mieć dobry przewodniczący szkoły:

• zdolności przywódcze
  • umiejętność kierowania zespołem
  • umiejętność prowadzenia dyskusji
  • szacunek dla dorosłych
  • umiejętność nawiązywania współpracy i dialogu z wychowawcą i innymi pracownikami szkoły
  • pracowitość i bezinteresowność
  • poczucie odpowiedzialności
  • wysoka kultura osobista i kultura słowa.

Kandydaci na przewodniczącego szkoły powinni mieć także poparcie koleżanek i kolegów z klas oraz zgodę wychowawcy. Ośmioro uczniów: Jeremiasz Wawrzyńczak, Adrian Serafiński, Aleksandra Gabel, Karolina Wałowska, Cyprian Wawrzyńczak, Barbara Bełch, Weronika Chmyłko i Sara Peszko przez kolejne dni prezentowało swoje tzw. „programy wyborcze”, czyli pomysły pracy na rzecz społeczności szkolnej. Kto uzyska poparcie koleżanek, kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły okaże się 6. października w dniu wyborów.