IX MISTRZOSTWA TABLICZKI MNOŻENIA GMINY NOWA RUDA

Tradycyjnie w Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się potyczki matematyczne między uczniami znającymi świetnie tabliczkę mnożenia. Dziewiąta już edycja Mistrzostw Tabliczki Mnożenia Gminy Nowa Ruda odbyła się 26 kwietnia. Do CKGNR przybyło 20. trzecio- i czwartoklasistów z Bożkowa, Jugowa, Włodowic, Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowej Rudy i Ludwikowic. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w skład którego weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w rozgrywkach uczniowskich: p. Alicja Myćka, p. Urszula Chorzępa, p. Marzena Kupczak i p. Agnieszka Chalcarz pod przewodnictwem p. Marty Kołodziej przedstawiciela Urzędu Gminy Nowa Ruda.

Jak zwykle nie zabrakło ogromnych emocji. Atmosfera była gorąca, czuło się ducha rywalizacji. Przygotowane przez p. Urszulę Tulską i p. Ewę Grzeszczuk konkurencje miały na celu oswojenie królowej nauk matematyki, popularyzację zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia w grach i zabawach sportowo-matematycznych. Rozgrywki oprócz najlepszej drużyny wyłoniły Mistrza w tabliczce mnożenia. Została nim Kaja Krajewska, uczennica klasy czwartej w Szkoły Podstawowej w Jugowie, która najszybciej ukończyła konkurencję indywidualną. W ciągu niespełna 25 sekund podała 55 bezbłędnych wyników działań na mnożenie w zakresie 100.

I miejsce w konkurencjach grupowych zajęła także Szkoła Podstawowa z Jugowa w składzie Emilia Antosik, Oliwia Bełch, Bartosz Antosik i Kaja Krajewska. To oni zdobyli statuetkę Matematycznego Orła. II miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Wojciecha z Włodowic, a na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Bożkowie. Niewątpliwie rywalizacja była bardzo ostra, a różnice między zawodnikami w matematycznych umiejętnościach minimalne. Przerwy między konkurencjami wypełnione były piosenkami i tańcem w wykonaniu uczniów klas III i II ZS nr 2.

Zachęcamy do wytrwałego doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia i już dziś zapraszamy uczniów potrafiących błyskawicznie mnożyć na kolejne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia Gminy Nowa Ruda, które odbędą się za rok.